• 0 (216) 301 25 25

    bilgi@drnesrinsezen.com
  • Caddebostan Mah. Cemil Topuzlu Cad. Funda Çıkmazı Sk. No:11/1 Kadıköy/İstanbul

Hangi Bölgelere Dolgu Uygulaması Yapılabilir?

Hangi Bölgelere Dolgu Uygulaması Yapılabilir?

Gözaltı, dudak, yanak ve çene bölgeleri dolgu uygulaması için genellikle tercih edilen bölgelerdir. 

Ayrıca kaş arasında oluşan çizgileri silmek, burun kaldırmak, kaşa şekil vermek, sivilce ve yara izlerinin görünürlüğünü azaltmak içinde bu uygulama tercih edilmektedir.

Yanak bölgesine yapılan uygulama

Yaş ilerledikçe elmacık kemikleri üzerinde bulunan yumuşak doku kaybı oluşmaya başlar. Bu doku kaybının artması ile kişinin yüzü aşağıya doğru hafifçe hareket etmeye başlar. Bu aşağı yönlü hareketlilik kişinin yüzünde sarkık bir görüntü oluşmasına neden olur. Elmacık kemikleri üzerine uygulanan dolgu maddesi ile yüz yuvarlağının yeniden şekillenmesi amaçlanır.

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu uygulaması talebinin farklı sebepleri olabilir. Dudak hatlarını daha belirgin bir hale getirme isteği en çok rastlanan taleplerden biridir. Hastalar genellikle daha estetik bir görüntüye sahip olmak için yüzlerine uygun dolgun dudaklara sahip olmak istemektedirler.

Aynı zamanda diğer bölgelere yapılan uygulamaların sebeplerinde olduğu gibi bu bölgeye yapılan uygulamalarda da yaşın ilerlemesi bir diğer önemli faktördür. Yaş ilerledikçe doku kaybının artması, ince ve dikey çizgilerin belirginleşmesine neden olur.

Çene bölgesine yapılan uygulama

Hastalar, yüzlerinde seçtikleri bazı bölgelere yapılacak uygulamaların kendilerine daha estetik bir görüntü kazandıracağına inanmaktadırlar fakat unutulmaması gereken en önemli faktör tüm yüzün birbiri ile orantılı olması gerektiğidir. Hastalar, genellikle fotoğraflarda yan profillerine bakıp, burunlarının aslında büyük olmasa da yüz orantısına göre daha büyük olduğuna inananmaktadırlar.

Hastaların fotoğraftaki sorunu burunlarından değil, küçük bir çene ucuna sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. Çene ucuna uygulanan müdahale zorlayıcı bir uygulama değildir. Aksine, 15 ve/veya 20 dakika süren bu dolgu uygulaması, çok kısa süren bir müdahaledir.

Yüz dolgusu uygulamasının ömrü

Dolgu uygulamasının ömrü 6 ile 24 ay arasında değiştiği gözlemlenmiştir. Bu sürenin uzunluğu hasta ve uzman hekimin seçtiği dolgu maddesine ve enjekte edilen maddenin yoğunluğuna göre değişim göstermektedir.