• 0 (216) 301 25 25

    bilgi@drnesrinsezen.com
  • Caddebostan Mah. Cemil Topuzlu Cad. Funda Çıkmazı Sk. No:11/1 Kadıköy/İstanbul

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Ozon tedavisi, hem dolaşımı geliştiren, hem de, oksijenin dokular tarafından kullanımını iyileştiren, basit ve doğal bir tıbbi işlemdir. Ozon, kanın yoğunluğunu azaltarak kanın akışkanlığını kolaylaştırır. Böylece dolaşım geliştirilir. Dilatasyonu canlandırıp arter duvarlarının ferahlamasını sağlar. Bu, yağlar (aterom) yüzünden oluşan blokajların açılmasına sebep olur.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Ozon tedavisinde yukarıdaki bilgiler çerçevesinde günümüz çağında yüksek şeker hastalığına, hipertansiyon ve kronik hepatit hastalıklarına da iyi gelmektedir. Hücre yenilenmesinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi eklem ağrıları, bel, boyun fıtıkları ve kireçlenmeler gibi rahatsızlıklarda da çok etkili olmaktadır.

Özellikle akupunkturla kombine olarak bir program sağlandığında, kısa sürede iyileşmeler gözlemlenecektir. Kıkırdak dokularının hızlı bir şekilde iyileşmesi ve kan dolaşımının hızlanmasıyla hastalıklı hücreler iyileşecektir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ozon tedavisinin herhangi bir şekli uygulanmadan önce, terapiyi uygulayacak doktora kullandığınız ilaçlardan ve uygulanan özel diyetlerden yakın zamanda bitmişse bile bahsetmeyi unutmayınız. Eğer sadece doktor tavsiye ederse bunları bırakmalısınız. Doktorunuzu, varsa kalıtımsal hastalıklardan, alerjilerden, diğer şikayetlerden, geçmişte tedavi edildiğinizden veya edilmekte olduğunuzdan haberdar etmelisiniz.

Ozon tedavisi, düşük riskli ve genellikle standart medikal tedavilerin eşliğinde tamamlayıcı, destekleyici ve yeniden yapılandırıcı bir metottur.