• 0 (216) 301 25 25

    bilgi@drnesrinsezen.com
  • Caddebostan Mah. Cemil Topuzlu Cad. Funda Çıkmazı Sk. No:11/1 Kadıköy/İstanbul

Dr. Nesrin SEZEN -  Hakkımda

Dr.

Nesrin SEZEN

16 Mayıs 1958 de Konya/Ereğli’de doğdu.1976 da İstanbul Kandilli Kız Lisesini bitirdi.  1982’de  İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Mecburi hizmetini Nevşehir-Gülşehir-Tuzköy’de yaptı. Daha sonra İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi kronik servislerde çalıştı.

1994’dan itibaren  Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp ile ilgilenmeye başladı. Akupunktur Derneği’nin düzenlediği birçok eğitim ve seminer programlarına katıldı ve İstanbul’da farklı akupunktur kliniklerinde çalıştı. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Akupunktur Sertifikasını aldı ve kendi muayenehanesinde tamamlayıcı tıp tedavileri uygulamaya başladı.

2003’den itibaren IGNH (Uluslararası Nöralterapi Cemiyeti) Eğitmeni ve Huneke’ye göre Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği kurucusu ve başkanı Prof.Dr. Hüseyin Nazlıkul yönetiminde sürdürülen  Nöralterapi,  Akupunktur ve Tamamlayıcı tıp eğitimlerine devam etti.

2008’de Uluslararası Nöralterapi Derneği’nden Nöralterapi uygulama sertifikasını  aldı. 2003 yılından beri “Huneke’ ye göre Nöralterapi ve Regülesyon Derneği’ nin üyesidir.

2003’de Ankara’da Medikal Estetik Hekimliği eğitimlerine katıldı ve uygulama sertifikasını aldı.

Mezoterapi eğitimini 1998’de Fransa İnternational Mesotherapy ve Lipoterapi Derneği başkanı Dr. Jaques  Le Coz’dan aldı.

2011’den bu yana BNR (Bilimsel NT ve Regülasyon Derneği) Eğitim görevlisidir.