• 0 (216) 301 25 25

    bilgi@drnesrinsezen.com
  • Caddebostan Mah. Cemil Topuzlu Cad. Funda Çıkmazı Sk. No:11/1 Kadıköy/İstanbul

GAPS Beslenme Danışmanlığı

GAPS Beslenme Danışmanlığı

Diyet yaparken olumlu ya da olumsuz olarak kilo vermeyi etkileyen en önemli organ metabolik hareketlerin merkezi ikinci beyin olarak ta adlandırdığımız bağırsaklarımızdır.

Gaps diyeti bağırsak hastalıklarını tedavi ederken aynı zamanda da kilo vermemizi sağlayan bir beslenme programıdr. Bağırsak sağlığı hem dolaşım hem sindirim sistemimizin düzgün çalışması için gerekli olduğu kadar ruh sağlığımız açısından da önemli organımızdır. Stres ve sıkıntı hali metabolik hareketlerle doğrudan bağlantılıdır, kişinin stres, heyecan ve can sıkıntısı ile alakalı yaşadığı her durumdan bağırsak ta nasibini alır. Bu nedenle diyet yaparken öncelik bağırsak sağlığımızdır, yaptığımız diyet bağırsaklarda oluşabilecek hasarları önlemeli ve var olan hasarları tedavi etmelidir.

Gaps diyet programı ülserli hasarlı sızıntılı bağırsak epitel dokusunu ve bağırsak duvarını iyileştiren ve bozulan bağırsak florasını düzenleyen bir beslenme şeklidir.

Gaps diyeti bağırsakların ihtiyacı olan besinlerden zengin bir diyet programıdır. Probiyotik takviyesinin yoğun olduğu bir programla bağırsak problemlerinin üstesinden gelinebilir.

Gaps beslenmesinde probiyotik sağlayan fermente gıdalar ve hazır probiyotikler çok önem taşır, bu diyet programı bağırsak florasını korur ve sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar.

Bağırsak florasının bozuk olması çocuklarda dikkat eksikliği, allerjiler, obezite, astım , hiperaktivite, otizm, disleksi ve öğrenme güçlüklerine kadar giden problemlere neden olurken yetişkinlerde romatizmal hastalıklar, obezite, depresyon, fibromiyalji, MS ve migrene yol açar. Gaps diyeti ile sağlıklı bağırsaklara kavuşmak için oluşturulan beslenme listesine özen gösterilmelidir.

GAPS DİYETİ İÇİN 9 ÖNEMLİ BESİN 

1- Kemik suyu

2- Ev yapımı yoğurt

3- Ev yapımı turşu

4- Hindistan cevizi yağı

5- Avokado

6- Tatlı patates

7- Balkabağı

8- Kırmızı pancar

Diğer Hizmetlerimiz