• 0 (216) 301 25 25

    bilgi@drnesrinsezen.com
  • Caddebostan Mah. Cemil Topuzlu Cad. Funda Çıkmazı Sk. No:11/1 Kadıköy/İstanbul

Hipnoz

Hipnoz

Hipnoz tedavisi bilinçaltına inerek kişinin iyileşmesi için yapılan bir tedavi yöntemidir ve hipnoz metotları uygulanır.

Bilinen yaygın kanı kişilerin uyutulması ve uyutulması sonrası bilinçaltına inerek kendi korkuları ile yüzleşmesini ve bu yüzleşme sonrası kişinin mevcut sağlık sorunlarından kurtulmasını sağlamaktır.

Bu yüzden hipnoz tedavisi ruhsal kaynaklı tüm sorunların giderilmesinde sıkça kullanılabilen bir yöntemdir.  Tüm fobi olarak adlandırılan korkuların giderilmesinde, stres depresyon gibi problemlerde, uyku problemi yaşanmasında, migren gibi ağrıların sıkça uygulanan bir tedavi biçimidir.

Eğer doğru kişi tarafından uygulanırsa ve kişinin kendini tamamen iyi hissedene kadar devam ederse etkili sonuçlar verir. Hipnoz tedavisi seanslar bazında yapılır ve kaç seans olacağı tamamen hastanın durumuna kalmış olan bir durumdur. Kişinin bu tedavi yöntemine başvurması durumunda kafasında herhangi bir telaş korku olmamalıdır.

Hipnoz tedavisi bir uyku durumu değil, üstte de ifade edildiği gibi bir telkin durumudur. Kişinin bilinçaltına inerek kendisi ile yüzleşmesi sağlanır. Her zaman kesin sonuç alınacak diye bir kural yoktur ama tedaviden ciddi anlamda iyi sonuçlar alındığı da sıklıkla gözlenmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz