• 0 (216) 301 25 25

    bilgi@drnesrinsezen.com
  • Caddebostan Mah. Cemil Topuzlu Cad. Funda Çıkmazı Sk. No:11/1 Kadıköy/İstanbul

Metabolik Balans Kilo Kaybı Danışmanlığı

Metabolik Balans Kilo Kaybı Danışmanlığı

Metabolik Balans sistemi beslenme konusunda uzman olan tıp doktoru Wolf Funfack tarafından geliştirilmiştir. Metabolik Balans diğer tüm diyet planlarından farklıdır. Kişiye özel planlanan, metabolizmanın dengelenerek kilo kaybı veya ideal kiloda kalmayı sağlayan bütünsel bir yaklaşımdır.

 Metabolik Balans programının 4 fazı vardır:

1 – Vücudunuzu zararlı maddelerden arındırmak için 2 günlük hazırlık fazı
2 – Metabolizmanın kişisel oluşturulmuş plana göre düzenlendiği sıkı kontrol süreci
3 – Gıdaların doğal tatlarını tecrübe ettiğiniz ve sıkı programın bir mikrar esnetilebileceği rahatlama fazı
4 – Elde edilen kilo kaybını muhafaza etmek için yeni beslenme alışkanlıklarının yerleştiği idame fazı.

Metabolik Balans listeniz içinde sizin için uygun olan gıdalar listelendiği gibi, bunların tam olarak ne kadar tüketilmesi gerektiği de hassas bir şekilde verilmektedir. Metabolik Balans sistemi günde 3 öğün yemek yenmesini öngörür ve aralarda atıştırmak kesinlikle yasaktır. Yağ yakımını harekete geçirmek için öğünler arasında 5 saat olmalıdır.

Basit şekerler yüksek glisemik içerikli karbonhidratlar kesinlikle diyetten çıkarılmalıdır, çünkü bunlar vücuttaki şeker ve insülin dengesinin kurulmasını zorlaştırır ve vücudun yağ biriktirme eğilimine girmesine sebep olurlar. Kandaki insülin seviyesini dengede tutacak düşük glisemik indekse sahip yiyecekler tercih edilir. 

METABOLİK BALANS'IN AVANTAJLARI 

1- Kişisel olarak oluşturulmuş beslenme planı her birey için farklı besinleri içermektedir.

2- Belli bir süre içinde hızlı bir kilo kaybı görülür.

3- Sıkı kontrol sürecinde neyi ne kadar yemeniz gerektiği detaylı bir şekilde belirlenmiştir. Tüketilecek gıdalar listesinde çok çeşitli alternatifler bulunmaktadır.
 

METABOLİK BALANS'A NASIL BAŞLANABİLİR

Hemen bir metabolic balance danışmanına başvurarak öncelikle daha detaylı bilgi alabilir, beslenme ile vücudunuzda neleri nasıl değiştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Diyete başlamaya karar vermeniz halinde detaylı bir kan tahliliniz yapılır, vücut ölçüleriniz alınır ve medikal geçmişiniz detaylı kaydedilir. Yaklaşık 2 gün içinde beslenme listeniz tüm fazların detayları ile birlikte hazırdır.

Metabolik Balans programının uygulanması esnasında her hafta danışmanınızla görüşerek karşılaştığınız zorlukları aktarabilirsiniz. Danışmanınız programın sağlıklı ve kolayca sürdürülmesi konusunda size her konuda destek sağlayacaktır.

Diğer Hizmetlerimiz