• 0 (216) 301 25 25

    bilgi@drnesrinsezen.com
  • Caddebostan Mah. Cemil Topuzlu Cad. Funda Çıkmazı Sk. No:11/1 Kadıköy/İstanbul

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Ozon Terapi, insan sağlığı için en önemli elementlerden biri olan ozon gazının vücut için en yararlı şekilde kullanılması sonucu ortaya çıkan tedaviler bütünüdür. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve insan bünyesine direnç veren bir yapıda olması sayesinde Ozon terapi en etkili tedavi yöntemlerinden biridir.

Bilinenin aksine Ozon terapisi sadece yaşlanmayı geciktirmekle kalmayıp birçok hastalığın tedavisinde de kullanılmakta ve acısız, ağrısız olması sayesinde tedavi yöntemleri arasında üstün başarı sağlamaktadır. Ozon terapi ile amaç hastalıklı ya da zarar görmüş olan bölgelere oksijen girişinin arttırılarak bölgenin sağlıklı dolaşım seviyesine ulaşmasıdır.

OZON TERAPİNİN UYGULANDIĞI HASTALIKLAR

Ozon terapi, vücuttaki dolaşım bozukluklarının giderilmesi, yaşlanmanın önlenmesi, ciltte oluşan mantarların iyileştirilmesi, lezyon ve diğer lekelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Bunların yanında enfeksiyonlu yara tedavisinde, Hepatit A-B-C ve kanser gibi hastalıklara yol açan virüs ve bakterilerin neden olduğu hastalıkların iyileştirilmesinde de Ozon terapi uygulanmaktadır.

Ozon terapi ile iyileşme ve işlem süreçlerinin diğer tedavi yöntemlerine göre oldukça kısa sürede, acısız ve ağrısız oluşu da Ozon terapinin diğer tedavilerden ayrıcalıklı olmasını sağlamaktadır

 

 

 

 

Diğer Hizmetlerimiz