• 0 (216) 301 25 25

    bilgi@drnesrinsezen.com
  • Caddebostan Mah. Cemil Topuzlu Cad. Funda Çıkmazı Sk. No:11/1 Kadıköy/İstanbul

Akne Tedavisi

Akne Tedavisi

Akne (sivilce) yüz, boyun, göğüs, sırt, omuz ve üst kollarda görülen, yağ kanallarını tutan bir hastalıktır. En sık ergenlik çağında görülmekle birlikte 20 ‘li yaşlarda ve hatta 40 ‘lı yaşlara kadar devam edebilir. Her zaman olmasa da akneli kişiler genellikle yağlı bir deriye sahiptir. Akne zamanla, ilerleyen yaşlarda iyileşebilir veya akneli dönem uzun sürebilir. Tedavi edilmeyen akneler skar denilen kalıcı, ciddi izler bırakabilir. Bu dönem içinde kişiye görüntü bozukluğu yaratarak can sıkar ve psikolojik olarak rahatsızlık verebilir.

Sivilce tedavisinde hızla ve izsiz iyileşmek ilaç dışında için ne yapılabilir?

Siyah noktalar, beyaz yağ butonları ve iltihaplı sivilceler tıbbi cilt temizliği ve redyofrekansla temizlenebilir. Sivilce (akne) tedavi etmek, leke ve izlerini gidermek için meyve asitli ve salisilik asitli peelingler, lazerler ve ışık tedavileri uygulanabilir.  

Sivilce tedavisinde nelerden kaçınılmalıdır?

Sivilceler sıkılıp kopartılmamalıdır. Sivilceyi derinleştirerek daha fazla büyümesine ve iz bırakmasına neden olabilir. Sivilceyi alevlendirebileceği için tahriş edici, ovalayıcı tarzda aşırı cilt temizliğinden kaçınılmalıdır.

Diğer Hizmetlerimiz