• 0 (216) 301 25 25

    bilgi@drnesrinsezen.com
  • Caddebostan Mah. Cemil Topuzlu Cad. Funda Çıkmazı Sk. No:11/1 Kadıköy/İstanbul

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulamaları konusunda özellikle bayanların sıkça şikayet ettikleri cilt problemlerinin başında çevresel etkenler ve yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıklar gelmektedir. Yaşlanma ile birlikte oluşan çizgi ve kırışıklıklar, bayanlar için baş edilebilmesi güç problemlerdir. Yaşlanma işareti olarak kabul edilen kırışıklıkların tedavisi bilinenin aksine kolaydır. Son zamanlarda teknolojinin ilerlemesi ile kırışıklık giderici uygulamalar geliştirilmiştir ancak en çok tercih edilen ve kullanılan yöntem dolgu uygulamasıdır.

Bu uygulama, cerrahi müdahale ile kıyaslandığı zaman daha ekonomik ve kolaydır. Genellikle muayene sırasında uygulanmaktadır. Diğer yöntemlerden daha fazla tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise müdahaleyi uygulatan kişi için zaman kaybını önlemesidir.

Diğer uygulamada hasta, günlük hayatına devam etmekte zorluk çeker iken, dolgu uygulaması ile gündelik hayatına devam edebilmektedir. Sosyal yaşantısından ve/veya iş yaşantısından uzak kalması gerekmemektedir.

Ayrıca yan etkilerinin diğer uygulamalara oranla daha az olduğu deneyim sahibi kişiler ve doktorlar tarafından doğrulanmıştır. Günümüzde, toplam kadın nüfusunun neredeyse yüzde yirmisi kırışıklık giderici cilt tedavi yöntemi olarak dolgu uygulamalarını tercih etmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz